Serwer Official Fine Ski Jumping Tournaments istnieje już od 2,5 roku - od jego początku rozgrywane są na nim konkursy i turnieje, w tym najważniejszy z nich - Puchar Świata. Już teraz rozpoczyna się jego ósma odsłona - czas więc ją zapowiedzieć!

Wszystko się zaczyna od razu jednym z minicykli - Ski de Poland. Zawody te, które od piątego sezonu są stałym punktem kalendarza PŚ, rozpoczną się w Wiśle 4 listopada. Potem skoczkowie będą rywalizować na dwóch obiektach w Szczyrku i dwóch w Zakopanem - to właśnie w stolicy polskich Tatr na Średniej Krokwi nastąpi zakończenie SDP.

Już po zakończeniu objazdu po polskich skoczniach nastąpią 2 konkursy w Szczuczyńsku, w tym jeden drużynowy. Do walki o punkty dojdzie też w Kuusamo, Niżnym Tagile, Oberstdorfie, Titisee-Neustadt (oprócz zmagań indywidualnych pojawią się również skoki par), Engelbergu, Predazzo i Harrachovie. 23 grudnia natomiast zobaczymy Mistrzostwa Polski w Wiśle i International Championship (dla osób spoza Polski) w czeskich Lomnicach.

Następnie rozpocznie się klasyka - Turniej Czterech Skoczni. Miasta, w których będzie się on odbywał, są doskonale znane, ale warto o nich i tak wspomnieć - są to Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck i Bischofshofen.

Pierwsze zawody po zakończeniu walki o Złotego Orła odbędą się w Klingenthal. Później czekają nas dwa konkursy w Zakopanem (jeden drużynowy), Sapporo, Zhangjiakou, Ironwood, Bad Mitterndorf, Willingen (w tym rywalizacja czwórek), Park City (na mniejszej ze skoczni zobaczymy konkurs par), Rasnov i Predazzo.

To wszystko będzie przygotowaniem do najważniejszej imprezy sezonu - Mistrzostw Świata w Planicy. Rozpoczną się one 23 lutego od 1-minutowych zmagań na skoczni HS102. Obiekt ten będzie też gościł główny konkurs 2 dni później oraz rywalizację dwójek 27 lutego. Póżniej nastąpi przejście na Bloudkovą velikankę - zmagania indywidualne 2 marca, ,,drużynówka" 4 marca i na koniec 1-minutowe skoki 6 marca.

Zakończenie rozgrywki o medale nie będzie jednak równoznaczne z końcem walki o trofea - 10 marca zacznie się wracający do kalendarza Scandinavian Tournament. Będzie się on odbywał w Trondheim, Oslo, Lillehammer (HS98 i HS140), Vikersund, Oernskoeldsvik, Falun i Lahti. W Finlandii zobaczymy też skoki drużyn, niewliczające się jednak do klasyfikacji skandynawskiego cyklu.

Na koniec tradycyjnie Planica. Nie zabraknie jednak zaskakujących formatów rozgrywek - po raz pierwszy w historii PŚ zobaczymy trójseryjny konkurs. Odbędzie się on 31 marca. Później natomiast walkę dwuosobowych drużyn i zakończenie sezonu dla najlepszej trzydziestki klasyfikacji generalnej 4 kwietnia.

Głównym faworytem do zdobycia Kryształowej Kuli jest jej obrońca - Kuba303. Wśród jego największych rywali wymieniane są natomiast takie osobowości, jak Matrak, Orka, Disco, stecu, SwordskiPL czy Johnny31.

Ósmy sezon - ponad 50 konkursów, 6 miesięcy rywalizacji oraz prestiżowe cykle i wielkie imprezy. Zapowiada się to imponująco, lecz tylko jedna rzecz jest pewna - emocji nie zabraknie. Widzimy się na skoczni!

Autor: svr

FOLLOW
US
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram