Od 7 do 8 kwietnia w Zakopanem na Średniej Krokwi (K95 odbywały się Letnie Mistrzostwa Polski IFFSJ. W tym samym czasie zawodnicy spoza Polski rywalizowali w International Championship na Bloudkovej velikance (K125) w Planicy.

Wśród Polaków najlepiej skakał svr. W pierwszej serii oddał on skok na odległość 102 metrów. Druga próba to z kolei poprawa o metr, co pozwoliło mu zdobyć notę w wysokości 264.9 punktu. Piąty zawodnik Sezonu 5 zgarnął dzięki temu złoty medal LMP, drugiego zioła wyprzedzając o półtora punktu. Na najniższym stopniu podium stanął Oskar_10.

Z kolei najlepszym obcokrajowcem w International Championship okazał się pochodzący z Czech Johnny31. Udało mu się to za pomocą 145.5 oraz 141-metrowych prób dających mu 306.4 punktu. Triumfator z Oberstdorfu okazał się dominatorem zmagań w Słowenii - drugi Niemiec - Andi184 - stracił do niego aż 5.1 punktu. Na trzeciej pozycji uplasował się rodak Andiego - Moritz Nummer 1. Warto wspomnieć o wysokiej frekwencji - wystartowało 14 skoczków, w tym 5 Niemców, 3 Czechów oraz Słoweńców, 2 Norwegów oraz Austriak.

Tytułu Letniego Mistrza Polski bronił Fine Świstuś (wcześniej Świstak). Wtedy wśród osób spoza Polski zwyciężył Geri. Poprzedniej zimy wygrywali natomiast Kuba303 oraz NeckDeep.

Następne zawody to konkursy w ramach Letniego Grand Prix - odbędą się one w Wiśle (9-10 kwietnia) oraz Predazzo (13-14 kwietnia).

Autor: svr

FOLLOW
US
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram