Po Igrzyskach Olimpijskich w Zhangjiakou zawodnicy wrócili do startów w Pucharze Świata. Przygotowywali się oni do RW Air, lecz najpierw rozegrano konkursy w Rasnovie i w Szczuczyńsku. Ten artykuł to podsumowanie tych zawodów i skandynawskiego cyklu.

Najpierw zmagania w Rumunii trwające od 19 do 20 lutego. Na Trambulina Valea Cărbunării pierwszy raz w sezonie zobaczyliśmy wygraną zawodnika spoza Polski - triumfatorem okazał się alles333, członek FSJ Crew. Na pierwsze miejsce pozwoliły mu próby 96.5 oraz 99.5-metrowe, które dały mu notę w wysokości dokładnie 265 punktów. Drugą pozycję zajął Rychlaczek ze stratą 1.2 punktu do allesa, a za reprezentantem EWG Team z niewielką stratą uplasował się trzeci Fine Domin.

Następnie lot do Azji - dokładniej do Szczuczyńska. Kazachstan to miejsce triumfu Fine Marcina. Zarządca serwera skoczył w pierwszej serii na 148 metr i 50 centymetr, a w drugiej wylądował 2 metry krócej. Obie te próby dały mu notę 318 i pół punktu. Za nim zobaczyliśmy drugiego tym razem obrońcę Kryształowej Kuli - Kapoka23. Na najniższym stopniu podium stanął zawodnik, który pierwszy raz w karierze pojawił się w pierwszej trójce - Zioło.

Później nadszedł czas na rozpoczęcie RW Air konkursem drużynowym w Lahti. Najlepsi okazali się Kanadyjczycy dzięki stabilnym i dobrym skokom całej czwórki (Bartosz042, Przemo, SwordskiPL, Kapok23). Tuż za nimi w tabeli byli drudzy Czesi (Fine Sebx, AmatorPOL, svr, Johnny31) oraz trzeci Kazachowie (daman420, Bartosz Dechnik, Knyfl_Skoki_Stocha, Wroomster). Najlepiej indywidualnie skoczył Zioło i to on został pierwszym liderem cyklu.

Potem skoczkowie przenieśli się do Oslo, by skakać na legendarnej skoczni Holmenkollbakken. Zmagania na tym obiekcie najlepiej będzie wspominał svr - to właśnie on zgarnął 100 punktów do klasyfikacji generalnej dzięki dwóm 146.5-metrowym lotom pozwalającym mu osiągnąć notę w wysokości 330.2 punktu. Drugie miejsce zajął Zioło - stracił on 0.7 punktu do członka drużyny Czech, lecz umocnił się na pozycji lidera RW Air. Trzecim zawodnikiem był Michal_17619. Najlepszy zawodnik Pucharu Świata - Kuba303 - był dopiero trzydziesty ósmy.

W dalszej kolejności rozegrany został konkurs w Trondheim. Nieoczekiwanie wyższość nad wszystkimi rywalami pokazał Alek, który wcześniej w trakcie sezonu punktował w rozgrywkach najwyższej rangi tylko raz i to na odległym, 30 miejscu. Udało mu się to dzięki skokom na 133 oraz na 135 metr, po których uzyskał on 280.7 punktu. Drugi był administrator serwera OFSJT, Kubax13, który pierwszy raz pokazał się w swojej karierze na ,,pudle" w PŚ. Na trzecią pozycję pozwolił sobie Przemo.

Dalej nadszedł czas na skoki w Lillehammer. Z dużą, bo ponad 3-punktową przewagą, zwyciężył Matrak ze 147-metrowym pierwszym skokiem i o półtora metra dalszą drugą próbą. Na drugiej pozycji uplasował się Przemo, a trzeci był Kuba303.

Ostatni akord RW Air to loty w Vikersund - w FSJ największej skoczni (poza fikcyjnym obiektem na Księżycu i konstrukcjami powstałymi w kreatorze). Dominatorem tego konkursu był Orka z przewagą nad 4.6 punktu nad drugim Gofrem (odległości skoków - 260.5 metra, 256 metrów). Najbliżej pokonania tej dwójki był trzeci Świstak.

Jak się później okazało, sukces na Vikersundbakken pozwolił Orce zdobyć trofeum za wygraną w skandynawskim minicyklu z 1712.3 punktu. Drugim najlepszym podczas tych konkursów był Zioło ze stratą 2.1 punktu do Fina. Trzeci był Przemo. Oprócz nich, w czołowej dziesiątce (w kolejności od czwartego do dziesiątego miejsca) znaleźli się Gr1Z, Bartosz042, Johnny31, Bartejoo, Fine Marcin, Fine Sebx i Kapok23. W klasyfikacji generalnej PŚ liderem jest Kuba303 (990 pkt) przed Pączkiem (682 pkt) i Fine Marcinem (545 pkt).

Teraz zawodników czeka trwający od 14 do 31 marca turniej Ski Flying Supercup na skoczniach mamucich. Rozpocznie się on od konkursu w Vikersund, a zakończy się wraz z sezonem Pucharu Świata w Planicy.

Autor: svr

FOLLOW
US
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram