Najważniejsza impreza w sezonie właśnie się zakończyła. Igrzyska Olimpijskie IFFSJ trwały od 3 do 15 lutego. 8 konkursów, emocje i sensacyjne rozstrzygnięcia - to wszystko opiszemy w tym artykule.

Najważniejsza impreza czterolecia w FSJ-owym wydaniu rozpoczęła się 3 lutego kwalifikacjami do pierwszej rundy KO Competition. Pierwsze medale zostały jednak rozdane 5 lutego w konkursie 1-min cup na skoczni normalnej rozpoczętym dzień wcześniej. Złoto zdobył Gr1Z dzięki 108-metrowemu skokowi w pierwszej serii oraz drugiej próbie o pół metra dalszą, co dało mu notę w wysokości 287.6 punktu. Na drugim miejscu zobaczyliśmy lidera Pucharu Świata - Kubę303 z niewielką stratą 4 dziesiątych punktu do zwycięzcy. Trzecia pozycja to z kolei sensacja - svr przed tym konkursem nie prezentował dobrej formy, lecz w zawodach oddał 2 dobre skoki.

Później na tym samym obiekcie odbyły się zawody rozgrywane na zasadach podobnych do tych z Pucharu Świata IFFSJ. Wyniki tych rozgrywek można śmiało uznać najbardziej sensacyjnymi w historii serwera Official Fine Ski Jumping Tournaments. Mistrzem olimpijskim został 77 w klasyfikacji generalnej PŚ mikus123 (skoki na 103 oraz 103.5 metr, nota 274.8). Pozostałe miejsca na podium były jeszcze bardziej zaskakujące - (odpowiednio drugi i trzeci) Zioło i Sprintreator2137 wcześniej nie zdobywali ani jednego ,,oczka"! Kuba303 rozczarował - 17 miejsce nie było szczytem jego możliwości. Z dobrej strony pokazał się z kolei pochodzący ze Słowenii petersem, który uplasował się na czwartej pozycji.

Następnie pierwsze zapoznanie się z obiektem dużym (K125) dzięki konkursowi 1-minutowemu. Srebrny medalista z poprzednich zawodów w tej formule - Kuba303 - tym razem okazał się najlepszy dzięki próbom 144.5 oraz 137.5-metrowym. Srebro trafiło do Fine Rafała, a brązowym medalistą stał się Zioło, który udowodnił, że jest w dobrej dyspozycji.

Nadszedł w końcu czas na pierwsze zawody drużynowe (konkurs par, skocznia K95). Wyższość nad innymi pokazała drużyna administratorów serwera. Paranormal Team, bo o nich mowa, złoty medal zgarnęli dzięki doskonałym skokom Fine Marcina i Fine Rema. Za nim pokazała się reprezentacja Kanady z najlepszym indywidualnie Erykmenrogiem i Przemem. A brąz? Ten trafił do Słowacji za sprawą not 4ROO i M!KI-ego.

Medale zostały rozdane także w olimpijskiej edycji KO Competition. Ten z najcenniejszego kruszcu trafił do Ankatu. Srebro z kolei trafiło do Geriego, który przy tym okazał się pierwszym obcokrajowcem z takim wyróżnieniem na igrzyskach (jest Niemcem). Podium uzupełnił Oskar10, który w ,,małym finale" pokonał Madnessa.

Na pożegnanie z mniejszą konstrukcją konkurs czwórek - niestety, o jego wynikach zdecydowano przy ,,zielonym stoliku". Początkowo zwyciężyli Kanadyjczycy, lecz okazało się, że najlepiej punktujący wtedy zawodnik tej drużyny - Kaczka - skakał niezgodnie z zasadami, za co został zdyskwalifikowany. Z tego powodu kadra kraju kojarzonego z symbolem liścia klonowego na fladze pokazała się na liście wyników jako czwarta. Z tego powodu krążek za pierwszą pozycję przypadł zespołowi Polski (Matisowsky, Gr1Z, Zioło, Szczurek_12346). Druga była administracja serwera z Paranormal Team (Fine Rafał, Fine Marcin, Fine Remo, Fine Klimas), a na najniższym stopniu ,,pudła" stanęli nasi południowi sąsiedzi - Czesi (Johnny31, Fine Sebx, svr, Pavel Vomáčko).

Odbył się także konkurs indywidualny na obiekcie HS140. Wygrał Fine Rafał dzięki pierwszemu skokowi na 144 metr oraz drugiemu na 145 metr i 50 centymetr. Najbliżej pokonania byłego kapitana Polish Union był Gr1Z ze stratą 0.7 punktu do złota. Posiadaczami brązu okazały się natomiasy dwie osoby - będący Czechem Johnny31 oraz mistrz olimpijski z obiektu normalnego, mikus123.

Ostatni akord najważniejszej imprezy czterolecia to ,,drużynówka" na większej ze skoczni. Drużyna Kanady zrekompensowała sobie wcześniejszą utratę tytułu mistrzów olimpijskich we wcześniejszych zawodach, wygrywając w składzie: Przemo, SwordskiPL, Bartosz042, Kapok23. Drugie i trzecie miejsce takie same, jak w poprzednich rozgrywkach drużynowych - uplasowali się na nich odpowiednio: Paranormal Team (Fine Rafał, Fine Remo, Fine Marcin, Fine Klimas/FineGlassDigital) oraz Czechy (svr, AmatorPOL, Fine Sebx, Johnny31).

Warto także wspomnieć o rezultatach w klasyfikacji medalowej. Pierwsze miejsce to Paranormal Team - 2 złote medale, 3 srebrne i 0 brązowych (co ciekawe, jeden z członków tej drużny - Fine Rafał - brał udział przy zgarnięciu wszystkich z nich). Najbliżej podobnego osiągnięcia byli Polacy (2 złote medale, 2 srebrne, 1 brązowy) oraz Niemcy (1 złoty medal, 2 srebrne, 0 brązowych. Na podium w trakcie trwania IO pokazali się przedstawiciele 9 drużyn.

Następna ,,olimpiada" odbędzie się dobiero w Sezonie 10 (za 2 lata). Skoczkom pozostają występy w powracającym Pucharze Świata - powrót to karuzeli tego cyklu to rumuński Rasnov 19 lutego.