Zegar tyka, odliczanie do Zimowych Igrzysk Olimpijskich trwa zarówno w prawdziwym życiu, jak i tym wirtualnym, na serwerze Official Fine Ski Jumping Tournaments, gdzie pojawi się aż 8 szans medalowych dla zawodników. KO Competition, 1 minute cup, konkursy indywidualne, drużynowe oraz Small Team oznaczają tylko jedno - wiele, wiele emocji. Także bez zbędnego przedłużania zapraszam do zapowiedzi, w której postaram się opowiedzieć nieco jak to będzie wyglądało...

Parę ogólnych informacji

3 lutego, wraz z wybiciem północy, odliczanie do Zimowych Igrzysk Olimpijskich się zakończy. W tym sezonie, a jest to druga edycja takiej imprezy u nas, IFFSJ przygotowało nie lada gratkę dla zawodników. By w jak największym stopniu odwzorować zmagania w konkurencjach „in real life” zadecydowano, że szanse na zdobycie medalu będziesz miał w różnej formie (oczywiście wszystko poprzez skoki narciarskie). W ten sposób możemy założyć, że odpowiednikiem biegów narciarskich będzie 1 min Cup, a biathlonu chociażby KO Competition.
Zostanie także poprowadzona klasyfikacja medalowa z bonusem dla zwycięskiej reprezentacji.

Mini-turniejowy szał – KO Competition i 1 min cup

Pierwszym akordem, jednocześnie oficjalnym rozpoczęciem chińskiej imprezy będzie KO Competition. Jak wygląda struktura i zasady tego turnieju? Pierwszego dnia tj. 3 lutego odbędą się kwalifikacje. W przypadku wystąpienia co najmniej 64 zawodników do 1 rundy, która odbędzie się kolejnego dnia (04.02) awansuje najlepszych 64 skoczków kwalifikacji. Od tej pory rywalizować będziemy w parach, które zostaną przydzielone na podstawie miejsc z kwalifikacji systemem 1 vs 64 itd. Zwycięzca pary przechodzi dalej, przegrany odpada – krótka piłka. I tak aż do samego finału, który zaplanowany jest na 9 lutego. Warto także wspomnieć, że kwalifikacje i 1 runda zagoszczą na skoczni normalnej, zaś pozostałe rundy to skoki na skoczni dużej.

Jeśli chodzi o 1 minute cup to tak jak sama nazwa wskazuje czas na skoki każdego zawodnika wyniesie zaledwie minutę. Pozwala to na oddanie 3 góra 4 prób, więc margines błędu jest niewielki. Odbędą się dwa takie konkursy – na skoczni o rozmiarze usytuowanym na 100 metrze 4 lutego, a na skoczni HS140 2 dni później, czyli 6 lutego. W tym przypadku wygrają najbardziej odporni psychicznie i Ci, którzy są w stanie oddawać dobre skoki „na zawołanie”.

Główna atrakcja – konkursy indywidualne i drużynowe

Mini turnieje stanowią jednak tylko dodatek. Oczywiście za zajęcie miejsca w czołowej trójce są też przewidziane medale, jednak to dlaczego wszyscy są tu zgromadzeni zdecydowanie trzeba uznać konkursy główne. Tutaj formuła jest klasyczna: po 1 konkursie indywidualnym na dużej i normalnej skoczni, a także 1 konkurs drużynowy na większym obiekcie i 1 na mniejszym. Ponadto pojawi się delikatne odstępstwo od reguły, czyli konkurs Small Team na normalnym obiekcie. W konkursie Small Team liczymy noty dwóch najlepszych zawodników z reprezentacji. Tutaj zmagania rozpoczniemy 5 lutego konkursem indywidualnym na skoczni normalnej. 7 luty to ponownie zawody na tym samym obiekcie, tym razem Small Teams.

9 dnia lutego ponownie zagościmy na skoczni z punktem K równym 95, gdzie odbędzie się kolejny konkurs – Small Teams. 12 dzień najkrótszego miesiąca roku to zmiana miejsca skoków na obiekt o rozmiarze 140 metrów. Wtedy też przewidziany jest konkurs indywidualny. Z kolei w dzień zakochanych rozpoczniemy ostatnie już zawody na tych Igrzyskach – konkurs drużynowy na skoczni dużej.

Podsumowując, czekają nas prawie 2 tygodnie niezapomnianych emocji. To pierwsza tak duża i długa impreza w historii serwera. W związku z tym liczymy na dalekie skoki, rekordy skoczni, niesamowite noty, również na niespodzianki oraz wysoką frekwencję. 8 szans medalowych, świetne nagrody, a więc nie możecie tego przegapić! 3 lutego czekamy na was! Cieszcie się skokami i przeżyjcie to razem z nami!
Do zobaczenia na skoczni!

Autor: Fine Szymon

Artykuł ze strony naszych partnerów, EWG! Koniecznie wejdźcie i sprawdźcie co u nich słychać!
Odnośnik do artykułu: https://www.e-wintergames.pl/2022/01/21/nowa-seria-fine-ski-jumping-patch-notes/

FOLLOW
US
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram