Już wkrótce rozpoczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Najważniejsza impreza czterolecia nie jest jednak organizowana tylko przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski - jej wirtualna wersja odbywać się będzie na serwerze Official Fine Ski Jumping Tournaments! Rozgrywki te będą trwały od 3 do 14 lutego na skoczniach w Zhangjiakou.

Start ZIO to kwalifikacje do olimpijskiej wersji KO Competition. Odbędą się one 3 lutego. Później w ramach tych rozgrywek zobaczymy 6 rund zakończonych finałem 6 dni po rozpoczęciu. Zawody kwalifikacyjne oraz pierwszą rundę zobaczymy na obiekcie HS106, natomiast później rywalizacja przeniesie się na skocznię HS140.

Zobaczymy również konkursy, w których czas na oddanie skoku oraz wysłanie noty będzie wynosił zaledwie 1 minutę. Te wariacje na temat 1-minute Cup zobaczymy 4 (obiekt HS106) oraz 6 (obiekt HS140) lutego.

Przejdźmy teraz do rozgrywek indywidualnych. 5 lutego zawodnicy będą walczyć o medale na skoczni K95, natomiast tydzień później taką samą batalię zobaczymy na obiekcie K125. Tytułu mistrza olimpijskiego na obu z nich będzie bronił Kapok23.

Pozostaje jeszcze wspomnieć o zawodach drużynowych. Odpowiednio 9 i 14 lutego odbędą się konkursy na skoczniach HS106 oraz HS140. Obrońcami złotych medali będzie w obu przypadkach Paranormal Team. Zobaczymy także rozgrywki par (nazywane small teams) - ten zostanie rozegrany 7 lutego.

Rywalizacja będzie się toczyć także w klasyfikacji medalowej. Wszyscy członkowie zespołu, który w niej zwycięży, awansują do kwalifikacji prestiżowego Elite Cup. Jest o co walczyć!

11 dni, 8 konkursów - to wszystko na Igrzyskach Olimpijskich IFFSJ. Kto zgarnie medale, a kto będzie musiał obejść się smakiem? Tego się dowiemy później. Zachęcamy jednak do startu. Widzimy się w Chinach!

Autor: svr

FOLLOW
US
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram