Kreator skoczni... Najbardziej wyczekiwana rzecz w Fine Ski Jumping. Gracze czekali na tę funkcję od momentu powstania gry (2 lata już minęły). Wiele zapowiedzi, wizji graczy, a nawet film przedstawiający jego działanie stworzony przez FineGlassDigitala - wszystko to zwiększało zainteresowanie społeczności FSJ. Nadszedł jednak w końcu czas na debiut edytora obiektów - 30 stycznia w wersji 0.79 po raz pierwszy pojawił się dla użytkowników!

Jakie są możliwości kreatora? Na razie skromne - można edytować miejsce punktu K oraz rozmiaru skoczni, zmieniać parametry rozbiegu i wprowadzać zmiany do profilu, a także rozszerzać skocznię. Oczywista jest też możliwość ulokowania miejsca w określonym kraju, wybranej miejscowości oraz nadaniu mu nazwy. Na razie jednak nie da się personalizować wyglądu, tworzyć kompleksów czy organizować zawodów na stworzonych za pomocą edytora. Powinno się to jednak pojawić w późniejszym czasie - obecnie mamy do czynienia z pierwszą wersją tej funkcjonalności.

Najwcześniejsza edycja oznacza również błędy. Społeczność serwera Official Fine Ski Jumping Tournaments zgłosiła m.in. zliczanie się not z 2 serii na 2 różnych skoczniach (możliwość treningu) czy awarie graficzne. Zaobserwowano także anomalie związane z nietypową konstrukcją kilku projektów autorstwa różnych graczy. Developer gry jednak już pracuje nad poprawkami.

Powstało już wiele budowli, np. stara Velikanka w Planicy czy ogromne konstrukcje HS700 (przy nich pojawiają się jednak bugi). Liczba projektów jednak rośnie z każdym dniem i nic nie zapowiada odwrócenia tego trendu. Przy tym każdy może stworzyć własny obiekt - wystarczy kilka minut nauki. Zachęcamy do tego!

Autor: svr

FOLLOW
US
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram