Niedawno zakończył się konkurs Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. Na Hochfirstschanze zwyciężył Orka przed Gr1Z-em i Fine Klimasem.

Dla Orki to pierwsza wygrana w konkursie najwyższej rangi. Osiągnął ten sukces dzięki skokom o długości 144.5 oraz na 143.5 metra dającym mu notę w wysokości 315.5 punktu. Dobrą formę udowodnił on już w Garmisch-Partenkirchen, lecz dopiero na największej naturalnej skoczni na świecie pojawił się w najlepszej trójce.

Drugi Gr1Z stracił do niego 1.2 punktu. Pierwszy skok wynosił, podobnie jak u triumfatora, 144 metrów i 50 centymetrów. Druga próba była jednak gorsza (142 metry) i nie pozwoliła mu na 100 punktów do klasyfikacji generalnej. Powrócił on jednak na przysłowiowe ,,pudło" - ostatni raż stanął na nim w złotym dla jego kariery Sezonie 5.

Za popularnym ,,Gryksem" uplasował się administrator serwera, Fine Klimas. Piąty zawodnik Pucharu Świata latał na 147 oraz na 141 metr, co mu dało umocnienie się na pozycji w klasyfikacji generalnej. Warto jednak wspomnieć o błędzie z nim związanym - w tabeli konkursu w grze pokazała się obok jego nazwy flaga Polski zamiast symbolu reprezentowanego przez niego Paranormal Teamu.

W czołowej dziesiątce pojawili się jeszcze: Fine Sebx, Majorsky, Tepuck, MajkelEl, Kuba303, Świstak i Madness.

Klasyfikacja generalna to z kolei prowadzenie Pączka (682 pkt) przed Kubą303 (554 pkt) i Majorskym (412 pkt). Wygląda na to, że sytuacja ta się niedługo zmieni z powodu odejścia lidera cyklu z serwera.

Autor: svr

FOLLOW
US
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram