Nazwa oficjalnego serwera Fine Ski Jumping brzmi Official Fine Ski Jumping Tournaments, wskazując na to, że tam organizowane są zawody w tej grze. Konkursy rzeczywiście tam się pojawiają i warto wspomnieć o tym, w jakich turniejach można skakać.

Trzeba wspomnieć najpierw o zasadach… Należy wystarować z nickiem z Discorda, urządzeniem z ekranem posiadającym nie większą przekątną niż 7.2 cala, aktualną wersją i ustaloną porą roku (ostatnie ustawia się automatycznie).

Wśród różnego rodzaju cykli najpopularniejszy jest oczywiście Puchar Świata. Może w nim wystartować każdy. Czas na oddanie dwóch dobrych skoków wynosi w zależności od wielkości obiektu rozgrywek 15, 20 lub 25 minut. Istnieją także miniturnieje zliczające się do PŚ, takie jak np. Ski de Poland, 4Hills czy RW Air, a także zawody rangi mistrzowskiej niewliczające się do klasyfikacji generalnej (Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Świata w Lotach, Igrzyska Olimpijskie). W sezonie letnim można także wystartować w Letnim Grand Prix. Trzeba jednak przyznać jedno - poziom tam jest bardzo wysoki!

Dla zawodników spoza czołówki przeznaczony jest Puchar Kontynentalny. Żeby móc w nim wystartować, nie można znajdować się na liście nieuprawnionych do skoku (top 30 klasyfikacji generalnej PŚ/LGP, top 40 poprzedniego konkursu wliczającego się do wcześniej wspomnianych cykli oraz osoby zawieszone przez administrację). Pozostałe przepisy są takie same, jak w rozgrywkach wyższej rangi. W Sezonie 4 pojawił się także IFFSJ Cup (serwerowy odpowiednik FIS Cupu). W przypadku wysokiej frekwencji w drugiej lidze skoków jest szansa na jego pojawienie się!

Pozostają jeszcze miniturnieje. Najpopularniejszy jest 1-min cup. Słynie on z tego, że czas na oddanie skoku wynosi zaledwie 1 minutę, co utrudnia oddanie dwóch równych i dobrych skoków. Pojawiają się tam także eksperymenty z warunkami. 14 stycznia startuje z kolei oparta na systemie dywizji League of Jumpers. Podczas przerw między następnymi kampaniami możemy zobaczyć także całkowicie nowe zmagania.

Jak widać, turniejów na OFSJT jest dużo. Oprócz sprawdzonych cykli możemy zobaczyć także zupełnie innowacyjne. Wiadomym jest jednak, że zachęcają do dołączenia na serwer!

Autor: svr

FOLLOW
US
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram