Od 25 do 26 grudnia trwały (odpowiednio w Zakopanem i w Sopocie) Mistrzostwa Polski i International Championship. Najlepszym zawodnikiem z naszego kraju został Kuba303, a wśród skoczków spoza Polski złoto zdobył NeckDeep.

Rozpocznijmy od konkursu dla Polaków. Kuba303 zdecydowanie okazał się najlepszy, dwukrotnie lądując na 70 metrze i 50 centymetrze, zdobywając przy tym notę w wyskokości 262.1 punktów. Dzięki tym próbom drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został dodatkowo rekordzistą Małej Krokwi, wraz z piątym wtedy Fine Dominem. Srebro zdobył nieoczekiwanie kacperlaszkiewicz. Loty na odległości odpowiednio 69.5 oraz 70 metrów spowodowały, że uplasował się 2.9 punktu za zwycięzcą. Na najniższym stopniu podium stanął Fine Tomek. Administratorowi serwera trzecią pozycję przyniosły dwa 69.5-metrowe skoki.

Warto wspomnieć o powrocie jednej z największych legend serwera - steca. Zdobywca Kryształowej Kuli z 4 sezonu wznowienia kariery nie będzie jednak wspominał najlepiej - został zdyskwalifikowany za nieprawidłową wersję.

W International Championship złotym medalistą okazał się NeckDeep. Austriak na historycznej skoczni wystartował zdecydowanie najlepiej. Skoki na 34.5 oraz 35 metrów przyniosły mu notę 329.1 punktu. Pochodzący z Niemiec drugi Geri stracił do niego aż 5 punktów. Brąz z kolei zdobył Rosjanin - Andrey01. Rekordzistą Łysej Góry został z kolei I_Borthne79, któremu w jednej z prób udało się skoczyć 36 metrów.

Autor: svr

FOLLOW
US
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram